Dış ticaret işlemlerinin yürütülmesinde sanayici, ihracatçı ve ithalatçılara müşavirlik hizmeti veren gümrük müşavirleri ülkemizde kanunla kurulmuş ilk mesleği icra etmektedirler. Gümrük müşavirlik mesleğinin konusu, 27.10.1999 tarihli ve 4458 sayılı Gümrük Kanunu uyarınca eşyanın gümrükçe onaylanmış bir işlem veya kullanıma tabi tutulmasına ilişkin her türlü işlemlerin dolaylı temsilci sıfatıyla yürütülmesidir. Dolaylı temsil yoluyla eşyanın gümrükçe onaylanmış bir işlem veya kullanıma tabi tutulmasına ilişkin faaliyetler gümrük müşaviri aracılığıyla yürütülür. Gümrük müşavirleri, 4458 sayılı Gümrük Kanunu hükümleri çerçevesinde Müsteşarlıkça verilecek diğer görevleri de yürütürler.

1909 yılından beri Türk Ticaret hayatında bulunan ve müşterilerine gümrükleme ve lojistik hizmetleri yanında, danışmanlık hizmeti veren, dış ticaretin her aşamasında görev alan ve dış ticaret sektörüne yön veren gümrük müşaviri kişiler, Türkiye genelinde gümrük idarelerinde işlem gören beyannamelerin %85′ini takip etmektedirler. Gümrük müşavirleri dış ticaret ve gümrük işlemleri ile ilgili konularda yazılı görüş verebilir; hakemlik, bilirkişilik ve benzeri işleri yapabilir.

Türkiye'nin neredeyse bütün gümrüklerinde ihtiyacınız olan gümrük hizmetini verebiliriz, bu konuda en sık yaşanan sıkıntı ziyaretçilerimizin bir gümrük müşavirine danışmadan işlemlerini belirli bir aşamaya getirmeleri ve bu süreçte telafisi zor bazı hatalar yapmaları oluyor. Gümrük müşavirlik hizmetleri kapsamında "danışma"nın mutlaka dış ticaret işlemlerinize başlamadan önce (herhangi bir ödeme yapılmadan, ürünlerin nakliyesini organize edilmeden, ilgili belgeler düzenlenmeden ve benzeri) yapılmasını şiddetle öneriyoruz

Gümrükleme Hizmetleri, Hava, Kara ve Deniz Yolu Taşımacılığı alanlarında uzman kadrosu, günümüz teknolojisine ayak uydurmuş altyapısı ile siz değerli müşterilerimize her konuda gerekli desteği vermek amacıyla kurulmuş olan firmamız, siz değerli müşterilerimizin istek ve ihtiyaçlarını en iyi şekilde değerlendirerek, müşteri memnuniyetini en yüksek noktada tutmayı ilke edinmiştir. Hizmet kalitesinden ödün vermeden konusunda uzman personeli ile uluslararası taşımacılık ve gümrük müşavirliği alanında sizlere kurumsal ve güvenilir hizmet vermek arzusu içerisindeyiz.

Misyonumuz

Profesyonel bir yaklaşım ve geniş bir vizyonla, müşterilerinin hedef ve beklentileri doğrultusunda çalışarak; müşteri odaklı hizmet anlayışıyla, önce müşterisine kazandırmayı ilke edinir.

Kendini çözüm ortağı olarak konumlandırdığı her marka için, özelleştirilmiş çözümler üretir.

İlkelerimiz:

  • - Varolan müşteri ilişkilerinin kuvvetli ve kalıcı olması için, verdiği sözleri tutmak,
  • - Koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlamak,
  • - Müşteri sadakatini kazanmak.

Vizyonumuz

ENS, sağlam vizyonu ve yarım asırlık deneyimiyle bugün sektörün en güçlü isimlerinden biri. Yıllarca sürdürdüğümüz güvenilir, ilkeli, dürüst ve sistemli çalışmanın en güzel ödülü ise değerli ve saygın bir müşteri portföyüne sahip olmamız… İletişim ve teknolojinin çok hızlı ilerlediği bir çağda Lojistik ve Gümrük Müşavirliği hizmetlerine de geleneksel kalıplardan kurtularak farklı ve yenilikçi bir gözle bakma ihtiyacı doğuyor. BES olarak hedefimiz müşterilerimizle büyüyüp gelişmek, işbirliğimizin her aşamasında açık ve samimi bir iletişim kurarak verdiğimiz hizmetten daima gurur duymak.

Copyright(c) 2023 - Tüm hakları saklıdır.